Суббота, Май 25У НАС ВСЕ САМОЕ ПОПУЛЯРНОЕ

«Мій батько мене тренує і буде тренувати, та отримуватиме визнання за мої здобутки і нагороди», – рассказывает чемпион мира и чемпион Европы 2017, полтавчанин Александр Хижняк   

На этот раз наше интервью с Заслуженным мастером спорта Украины, боксером Александром Хижняком (Полтавская область, тренер – Александр Хижняк). Спортсмен покорил в 2017 году Европу и мир, став чемпионом Европы и чемпионом мира, а также был признан лучшим боксером этих международных турниров. К тому же, Александр был занесен в Книгу рекордов Украины. Но и это еще не все. В декабре 2017 он был награжден орденом «За заслуги в области спорта» Международной премии «Золотой Мангуст». Именно во время церемонии награждения, которая проходила в Одессе, нам удалось пообщаться с боксером. Фрагмент интервью вы могли почитать в материале, который рассказывал о церемонии награждения Международной премии «Золотой Мангуст» (президент – Магомед Магдиев). Сегодня представляем вашему вниманию полную версию (далее языком оригинала – от ред.).

viber-image1

Почнемо наше спілкування з того, які Ваші сьогодні, в день нагородження премією «Золотий Мангуст», відчуття? 

 Олександр Хижняк: Можу сказати, що, дійсно, надзвичайно приємно сьогодні знаходитися тут. Бачити тих людей, які знаходилися в цьому залі, яких нагороджували. Бути серед номінантів і бути нагородженим – надзвичайно приємно, і надзвичайна подія сталася для мене. Хотілося б подякувати президенту Федерації боксу України Володимиру Продівусу, головному тренеру Національної збірної команди України Дмитру Сосновському, а також своєму батьку та тренеру Олександру Хижняку за те, що вони роблять усе, аби я показував нові результати та здобував нові перемоги. Надзвичайно важлива нагорода для мене, для мого міста та області – Полтавщини. Сьогодні – свято! Якщо я не помиляюсь, у Полтаві таку нагороду ще ніхто не отримував. А сьогодні вже є, і вона їде до нашого міста.

Для Вас, як для спортсмена, 2017 рік став дуже визначальним: чемпіонат світу, чемпіонат Європи. Ви усюди ставали переможцем. Як вдалося досягти таких результатів? 

Олександр Хижняк: Таких результатів таки вдалося досягти. Хоча ще вчора це здавалося лише мрією, а сьогодні вже про це говорять. Ці перемоги занесені до Книги рекордів України, як ті, які я здобув за 330 днів. До цього моменту звання «Кращий боксер світу» до України ще ніхто не привозив. Це звання було першим, яке наша країна здобула. Додому привезли золоту нагороду чемпіонату світу. Звичайно, що це заслуга мого батька і тренера в одному лиці, а також всіх тих людей, які робили усе, аби я перемагав в кожному своєму поєдинку і прославляв не тільки наше місто Полтаву, а й нашу славну Україну в цілому.  

xizhnyak-chm-2017-06

Ви, Олександр, перший номер чоловічої збірної України з боксу. Проте в Вашій ваговій категорії – 75 кг – є ще один боксер – одесит Валерій Харламов, який нещодавно став переможцем чемпіонату України. Чи відчуваєте Ви, що він дихає Вам у спину?

Олександр Хижняк: Можна говорити про те, що бокс – надзвичайно видовищний вид спорту. Зараз він набуває обертів. Всі поєдинки транслюються, навіть з міжнародної арени. І всі мої вболівальники мали можливість спостерігати за моїми поєдинками в режимі он-лайн. Що ж стосується Вашого боксера та інших боксерів нашої країни, звісно, що всі бажають здобувати золоті медалі, перемагати і займати лідируючі позиції, тим самим прославляти свою країну, своє місто.

Наскільки я знаю, Валерій брав участь у зборах і допомагав Вам готуватися до чемпіонату світу як спаринг-партнер.

 Олександр Хижняк: Валерію також неможливо не подякувати. Він також є членом національної збірної України, тренується зі мною в одній команді, також допомагає готуватися до змагань європейської та світової першості. Та й взагалі кожен боксер нашої збірної України робить великий внесок задля здобуття кожної медалі, і неважливо якого ґатунку.

xizhnyak-chm-2017-02

Чи плануєте переходити до професійного боксу?

Олександр Хижняк: Це питання задають усі журналісти. Можу відверто сказати, що плани про перехід до професійного боксу у мене немає. Поки що я не розглядаю це питання. До Олімпіади 2020 в Токіо про це навіть і не може йти мови.

Що взагалі можете сказати про освіту та спорт?

Олександр Хижняк: Освіта і спорт, зокрема бокс, тісно пов’язані. Ми постійно навчаємось, ми постійно розвиваємось і не лише в спортивних залах. Ми читає книжки, читаємо різну пресу і новини, які відбуваються кожного дня в нашій славній країні.

Можу сказати, що завдяки спорту, і завдяки тому святу, яке сьогодні відбувалося у цьому залі (зал концерт-холу «Одеса»  – від ред.), будуть нові спортивні майданчики, нові тренувальні зали в навчальних закладах, у вищих навчальних закладах. Це не може не радувати. Масштабність цього свята (вручення премії «Золотий Мангуст»  – від ред.), масштабність тих людей, які сьогодні перебували зі мною, які нагороджували мене, яких нагороджували разом зі мною – була надзвичайно вражаючою. Емоції переповнюють мене і мого батька, якого також нагороджували сьогодні (батько Олександр Хижняк був нагороджений статуеткою Міжнародної премії «Золотий Мангуст» – від ред.). Також дуже приємно бути сьогодні у цьому місті (Одеса мається на увазі – від ред.) – надзвичайно красивому, яскравому, позитивному для нас. Повертатися сюди дуже приємно. Приємно бачити море, людей, які завжди радісно зустрічають нас, і посміхаються кожному дню, проведеному з нами. Дуже приємно бути тут! Дуже приємно отримати таку нагороду!

xizhnyak-chm-2017-05

В українському боксі є достатньо відомих боксерів світового значення – це Кличко, Ломаченко, Усік та інші. Чи є у Вас кумир? 

Олександр Хижняк: Можу сказати, що кумирів в боксі я не маю. Я поважаю та захоплююся тими боксерами, які прославили нашу країну та свої міста на весь світ та Європу. Ними я захоплююсь, ними я пишаюсь. Спостерігаю за їхніми поєдинками. Я поважаю цих спортсменів и ставлю їх у приклад собі.

Чи була нагода з ким-небудь з них стояти разом у ринзі та тренуватися? 

Олександр Хижняк: Вже сміло можу говорити про те, що я вже є в їхній ланці – ланці чемпіонів, славі українських боксерів. Що ж стосується тренувань, то мій єдиний тренер і буде ним до кінця моєї боксерської кар’єри, який отримуватиме визнання за мої здобутки та перемоги – це мій батько-тренер Олександр Олександрович Хижняк. Саме він мене тренує і буде тренувати. А з визначними українськими боксерами я зустрічаюсь на змаганнях. Наприклад, мені дуже було приємно бачити Володимира Кличка, який приїжджав на чемпіонат світу до міста Гамбург (Німеччина), і нагороджував мене. Він привітав мене, ми з ним поспілкувалися і він побажав мені успіху та перемог.

xizhnyak-chm-2017-01

Анна Евтушек

P.S. Вперше на тренування маленького Олександра його батько привів у 6 років. Сьогодні спортсмену вже 22.